Napsali o nás

Rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním u žen. Důležité je nemoc zachytit na samém začátku anebo dokonce ještě v přednádorovém stavu. Díky mamografickému přístroji Hologic Dimensions 3D lze provést tzv. trojdimenzionální vyšetření prsu. Jak takové vyšetření probíhá a jak se na něj objednat, odpovídala MUDr. Jana Votrubová, CSc., primářka radiodiagnostického oddělení Thomayerovy nemocnice.

Zdroj: Týden.cz

 

Nový mamografický přístroj Hologic Dimensions 3D, který má nyní ve své výbavě Thomayerova nemocnice, umožňuje provést trojdimenzionální vyšetření prsu. Krčská nemocnice se tak stala jedním ze tří pracovišť, která takovýto uzpůsob vyšetření umožňují.

Velký přínos této funkce potvrzují celosvětové klinické testy – zvyšuje se úspěšnost v diagnostice nádorů prsu zejména u mladších pacientek s hutnou prsní žlázou, zvyšuje se záchyt karcinomu prsu v časném stadiu a snižuje se počet falešných nálezů.

Zdroj: www.nasepraha4.cz

 

Thomayerova nemocnice má unikátní mamograf pro trojdimenzionální vyšetření prsu. Výsledkem investice do mamografického oddělení je celkové zlepšení kvality péče. TN tak navazuje na více než třicetileté zkušenosti s komplexní diagnostikou a terapií chorob prsu. Zdejší tým složený z radiologa, mamodiagnostika, onkologa, chirurga a patologa poskytuje v rámci nemocnice potřebnou péči od záchytu ložiska v prsu včetně jeho histopatologické klasifikace přes onkologickou a chirurgickou léčbu až po pravidelné sledování po ukončení léčby. Nejen že se pacientky v nově adaptovaných prostorách cítí mnohem lépe, ale následně jsou vyšetřeny na jednom z nejmodernějších diagnostických přístrojů v ČR týmem s více než třicetiletými zkušenostmi.

Zdroj: zdravotnickyweb.cz